8 porad jak zmienić biznes stacjonarny na biznes online + zniżka na szablony wordpress

Chyba każdy biznes stacjonarny ucierpiał wskutek pandemii koronawirusa Covid-19. Nie każdy biznes można przenieść do internetu, ale może tym artykułem naprowadzimy choć jedną osobę na jakiś pomysł. Chcemy choć trochę pomóc przedsiębiorcom i przygotowaliśmy 8 porad jak przenieść się z biznesu stacjonarnego na prowadzenie biznesu online. BONUS: na końcu artykułu zniżka na sprawdzone przez nas rozwiązania wordpress.

1. Przedsprzedaż – karty podarunkowe i kupony rabatowe

Biznes stacjonarny na online

Jeżeli Twój biznes opiera się na usługach albo produktach, które można zrealizować później, to dobrym pomysłem jest uruchomienie kart podarunkowych lub kuponów rabatowych na swoje usługi do realizacji w przyszłości – to pozwoli Ci na przetrzymanie najbliższych miesięcy, a przy okazji nie będziesz narzekał na brak klientów po ponownym otwarciu biznesu. Realizacja ich z Twojego punktu widzenia może się odbywać tak jak przedsprzedaży swoich usług lub produktów

2. Przeceny i obniżenie stawek

Wyprzedaż

By dotrzeć do szerszego grona zainteresowanych Twoją ofertą dobrze jest zaoferować trochę niższe stawki. Może to być zniżka na pierwszy produkt lub usługę albo zniżka na jakiś pakiet. Ważne, by zejść trochę z ceny i zachować płynność finansową.

3. Konsultacje – dziel się swoją wiedzą

Konsultacje online

Jeżeli Twój biznes opiera się na wiedzy, możesz zaproponować konsultacje. Zacznij od darmowej pierwszej konsultacji lub porady – oczywiście online. Obecnie, gdy sprzedaż produktów lub usług dotychczas sprawdzonymi kanałami nie przynosi takich przychodów jak wcześniej, warto zastanowić się nad sprzedażą swojej wiedzy. Szczególnie w tych czasach może okazać się ona dla wielu przedsiębiorców lub konsumentów na wagę złota. Nie musisz wydawać majątku na sprzęt – wystarczy nawet telefon. Liczy się przede wszystkim Twoja wiedza. Na rynku jest mnóstwo programów do montażu za darmo, a jeśli nie chcesz lub nie masz czasu się uczyć możesz to zawsze zlecić firmie, która zajmie się tym profesjonalnie.

#solidarnizprzedsiębiorcami

Na rynku jest mnóstwo programów do montażu za darmo, a jeśli nie chcesz lub nie masz czasu się uczyć możesz to zawsze zlecić firmie, która zajmie się tym profesjonalnie. Firmy, które zajmują się montażem filmów obniżają teraz swoje stawki dla przedsiębiorców, aby pomóc im przetrwać ten trudny czas.

4. Uruchom nowe kanały sprzedaży

Sprzedaż online

Jeżeli prowadzisz bar, kawiarnię lub restaurację nie poddawaj się. Oczywiście, restrykcje, które są wprowadzone bardzo negatywnie wpływają na obroty (a raczej ich brak..). Ale póki co jest możliwa nadal dostawa, więc dodaj koniecznie taką możliwość do swojego biznesu – dostawa lub odbiór osobisty.

Zaproponuj dostawę i …współpracuj!

Jeżeli prowadzisz księgarnię zaoferuj dostawę książek. Wiele firm transportowych jest teraz zamrożonych, być może uda Ci się dogadać z kimś i wzajemnie sobie pomożecie.

5. Przesunięcie terminu lub inna propozycja

Elastyczność terminów

Jeżeli organizujesz jakieś przyjęcia, imprezy i istnieje możliwość ich przesunięcia to zaproponuj taką opcję swojemu klientowi. Może wydarzenie z danego terminu odbywa się też w innym, późniejszym, który jest mniej zagrożony – może to jest wyjście z sytuacji?

6. Zajęcia online

Biznes stacjonarny na online

Dobrym sposobem na przeniesienie swoich usług do sieci jest stworzenie zajęć lub filmów, które możesz udostępnić online. Wiele siłowni, trenerów, fizjoterapeutów właśnie w ten sposób stara się poradzić sobie w tym czasie.

Fizjoporady on-line / Fizjoporadnia.pl

❗️Bezpłatne Konsultacje O-Line z Fizjoterapeutą ❗️Drodzy, w wiadomym czasie, wstrzymane są konwencjonalne konsultacje fizjoterapeutyczne w gabinetach. Do odwołania zawieszona jest też praca mojego gabinetu. Dlatego chcę Wam zaproponować konsultacje On-line.❗️W Ramach Konsultacji Wykonam:❗️➡️Wywiad chorobowy;➡️Testy diagnostyczne;➡️Instrukcję ćwiczeń leczniczych;➡️Instrukcję technik autoterapii;❗️Do Kogo Kierowane są Konsultacje:❗️➡️Do każdego kto jest dotknięty zespołami bólowymi układu ruchu;➡️Osoby po zabiegach operacyjnych: kręgosłupa, stawów obwodowych i innych;➡️Do wszystkich, którzy uważają, że z powyższych lub innych przyczyn powinni skonsultować się z fizjoterapeutą.❗️W ramach konsultacji, mogę też pomóc w profilaktyce bólu:➡️Przekazując zasady ergonomicznej pracy np. w pozycji siedzącej;➡️Pokazując techniki profilaktyki chorób kręgosłupa, szczególnie dyskopatii i obciążeń układu stawowo – mięśniowego.W celu uzyskania szczegółowych informacji, napisz wiadomość via fb, lub zadzwoń: 📞 510 971 426 📞

Opublikowany przez Fizjoporadnia.pl Czwartek, 26 marca 2020

Jeżeli Twoją wiedzę bądź umiejętności możesz przekazać w sposób cyfrowy to nie zwlekaj i zrób to! Spójrzcie chociażby na film Marcina, który mieliśmy okazję zmontować.

7. Marketing

Marketing online

Jeśli nigdy nie miałeś czasu, by porządnie zająć się marketingiem – to jest najlepszy czas! Nie marnuj go na Facebooku, TikToku czy innych pożeraczach czasu. Twoi klienci też są w domach, też spędzają czas na komputerach, telefonach. Dobrze, gdyby Twoja firma pojawiła się teraz na ich urządzeniach i w ich głowach.

8. Strona internetowa

Biznes online
Założenie strony www

Ostatni punkt, ale nie oznacza to, że mniej ważny. W zasadzie BARDZO KONIECZNY! Jeśli jeszcze jej nie masz – jak najszybciej ją załóż. To naprawdę nic trudnego, nie musisz tworzyć skomplikowanych struktur. Wystarczy strona główna i opisane usługi bądź produkty jakie świadczysz. Ważne, żeby zaistnieć i to na własnych zasadach (platformy społecznościowe są jednak czyjeś) więc to istotne, by mieć swoje miejsce w internecie. Stworzenie prostej strony z ofertą oraz formularzem kontaktowym przy użyciu platformy wordpress jest dziś możliwe nawet w jeden dzień!

A jeśli chcielibyście zrobić stronę trochę bardziej rozbudowaną polecamy Wam skorzystanie z produktów dedykowanych do wordpress’a firmy themify. Naszą stronę przy użyciu produktów themify postawiliśmy w ciągu 3 dni. Szablony, funkcjonalne wtyczki, inspirujące przykłady stron internetowych – wszystko to w jednym pakiecie. I jeszcze jedna ważna informacja, w kwietniu mają zniżkę w wysokości 30% – aby ją uzyskać przy zamówieniu należy wpisać magiczny kod MYWOHO. Produkty sprawdzone przez nas – polecamy –> tutaj link.