Sprzedaż przez Instagram?

Klienci i sprzedaż przez Instagrama

Jeśli Twoim zamiarem jest pozyskiwanie klientów i zainteresowanych zakupem poprzez Twój profil na Instagramie to czytaj dalej! ⬇️

Instagram jest świetnym narzędziem do robienia biznesu, ale trzeba używać go z głową i strategicznie.

NAJWAŻNIEJSZĄ zasadą jest… najpierw daj wartość. Niech Twój content trafia do Twojej grupy idealnych klientów i będzie dla nich wartościowy. Im więcej dasz, tym więcej otrzymasz. 

Jeśli już sprecyzujesz, jaką przyjmiesz strategię publikowania contentu i jakim contentem chcesz się dzielić to… do dzieła!

➡️ Konkurencja – zaskakujące rozpoczęcie tematu, ale chodzi po prostu o wchodzenie w interakcję z komentującymi/followersami konkurencji. A nuż Wasz styl bardziej im podpasuje niż ten konkurencji? 

➡️ Hasztagi – angażuj ludzi, którzy używają hasztagów odpowiadających temu, czym zajmuje się Twoja firma.

➡️ Interakcja – jeśli masz zaangażowaną, choć raczkującą jeszcze społeczność, to nie zostawiaj ich reakcji bez.. Twojej reakcji! Dobrze wiedzieć, że po drugiej stronie jest człowiek, a nie automatyczna maszyna 😉

Dowiedz się, jaki problem Twój produkt/usługa rozwiązuje, stwórz content na ten temat i zbuduj na tym zaufanie! Ale pamiętaj, że fundamentem tych działań jest przede wszystkim WARTOŚĆ.

Powodzenia!